Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

UKT jep njoftimin, ja zyra e vetme ku mund të merrni shërbimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

UKT ka njoftuar qytetarët se nga dita e sotme do të mbyllen të gjitha Pikat UKT.

Sipas njoftimit, qytetarët do të mund të marrin shërbimin vetëm në Zyrat Qëndrore dhe Njësitë UKT.

Kjo masë merret për të shmangur grumbullimet që mund të ekspozojnë qytetarët me virusin e ri, deri në një njoftim të dytë.

Në njoftimin e UKT thuhet se qytetarët mund të bëjnë pagesat e tyre në kanalet alternative të mundësuara.

Njoftimi i UKT:

Ujësjellës Kanalizime Tiranë, njofton të gjithë abonentët se duke filluar nga dita e sotme, datë 12.03.2020, do të mund të marrin shërbim vetëm në Zyrat Qendrore dhe Njësitë UKT.

Për të shmangur çdo grumbullim apo kontakt që mund të ekspozojë qytetarët dhe punonjësit me virusin e ri, COVID-19 (Coronavirus) njoftojmë se Pikat UKT dhe arkat do të jenë të mbyllura deri në një njoftim të dytë.

Për kryerjen e pagesave të faturave të ujit qytetarët mund të përdorin këto kanale alternative:

Aplikacionet Bankare e-Banking

Easy Pay

Ëestern Union

AK Invest

si dhe në Zyra Qendrore të UKT-së ku do të sigurohet shmangia e radhëve dhe respektimi i distancës së lejuar nga autoritetet për në këtë situatë.

NJOFTOJMË të gjithë qytetarët që për defekte apo probleme të tjera që lidhen me Ujësjellës Kanalizime Tiranë mund të marrin në çdo kohë në numrin tonë të gjelbër 0800 44 88, i cili do të jetë aktiv 24 orë, si dhe në platformat tona online:

facebook- Ujësjellës Kanalizime Tiranë

[email protected]

[email protected]

Duke ju falenderuar për mirëkuptimin në përballimin së bashku të kësaj situate,

UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img