Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022
spot_img

Ukrainë, sulm me predhë, 13 të vrarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga sulmi kanë mbetur të vrarë 13 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë, të cilët mësohen se janë pasagjerë

Është sulmuar me predha një stacion autobusi në lagjen Leniniski në qytetin e Donjeckut, të Ukrainës lindore.

Nga sulmi kanë mbetur të vrarë 13 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë, të cilët mësohen se janë pasagjerë. Dëshmitarët okularë shprehen se në stacion janë hedhur 5 predha.

Donjecku prej kohësh është kthyer në një arenë luftimesh ndërmjet ushtrisë ukrainase dhe rebelëve prorusë.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit mediat vendase raportojnë se kanë mbetur të vdekur 6 ushtarakë ukrainas.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img