Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Ukraina uron Pavarësinë e Shqipërisë: Mirënjohës për mbështetjen dhe solidaritetin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Jashtme e Ukrainës ka uruar Shqipërinë në  110 vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Përmes një postimi në Twitter, zëvendësministri shpreh mirënjohje për mbështetjen që Shqipëria ia ka dhënë Ukrainës  që prej pushtimit rus, në 24 shkurt të këtij viti.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Shqipëri ! I jemi mirënjohës Shqipërisë për mbështetjen dhe solidaritetin me Ukrainën. Urimet më të sinqerta për paqe dhe prosperitet për miqtë tanë shqiptarë!”, shkruan zv.ministri Yevhen Perebyinis.

Lexo edhe: Princ Leka uron 110-vjetorin e Pavarësisë: Sot duhet të jemi më të bashkuar në shërbim të interesit kombëtar!

Lexo edhe: 110-vjetori i Pavarësisë, Steinmeier: Ne nuk e harrojmë Ballkanin, Shqipëria ka bërë hapa përpara

Lexo edhe: Estonia uron me gabime, Turqia shkruan turqisht, Azerbajxhani zgjedh pallatet e Tiranës e Polonia zgjedh Beratin, ja disa urime pikante të Pavarësisë (FOTOT)

Më shumë


spot_img

spot_img