Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Ukraina nuk e pranon Kosovën “në shtëpi”, ndeshjet do luhen në terren neutral

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Federata Ukrainase e Futbollit është duke shikuar mundësitë për të zhvilluar ndeshjen me Kosovën në kuadër të eleminatoreve të Kampionatit Botëror, në një terren neutral. Ukraina nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur dhe situata në lindje të vendit dhe ankesimi i Krimesë nga Rusia, e detyrojnë Kievin për të parë mundësi të tjera për këtë përballje.

Mediet ukrainase shkruajnë se Bullgaria dhe Turqia janë dy opsionet e mundshme që po konsiderohet nga Federata e këtij shteti.

Ndeshja do të luhet më 9 tetor, ndërsa ajo e kthimit pritet të luhet në Shqipëri, në “Loro Boriçi”, pasi asnjë nga stadiumet e Kosovës nuk i plotëson kushtet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img