Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Ukraina mbyll kufijtë me Rusinë dhe Bjellorusinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri ukrainas Denys Shmyhal ka njoftuar mbrëmjen e sotme se Ukraina do të mbyllë kufijtë e saj me Rusinë dhe Bjellorusinë.

Në një deklaratë të postuar në Telegram, Shmyhal tha se vetëm qytetarët e Ukrainës do të mund të kalojnë nga Rusia dhe Bjellorusia në Ukrainë.

Ushtria ruse po has në pengesën e asaj ukrainase, me këta të fundit që janë në pritje të armatimeve nga Gjermania dhe vendet e tjera të BE, ndëkrohë që NATO nuk ka vendosur ende të futet me ushtrinë e saj në Ukrainë.

Më shumë
spot_img
spot_img