Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Ukraina gjen TRADHTARIN, arrestohet deputeti i opozitës që fotografonte lëvizjet e ushtrisë dhe ia dërgonte informacionet Rusisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti opozitar në Ukrainë, Nestor Shufrych, është arrestuar ditën e sotme, pasi akuzohet se ka spiunuar lëvizjet e ushtrisë ukrainase.

Mediat e huaja bëjnë me dije se deputeti kishte fotografuar lëvizjet e trupave dhe pikat e kontrollit në Kiev, për t’ua dërguar ato më pas rusëve.

Kujtojmë se edhe në Poloni u arretsua një spiun i Rusisë, i cili hiqej si gazetar për të patur mundësi të lëvizte lirshëm në botë dhe në zonat e nxehta të konfliktit.

Më shumë
spot_img
spot_img