Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Ukraina fiton Eurovisionin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ukraina ka fituar edicionin e 66-të të Eurovision. Pas një nate maratonë, vendi që ishte favorit absolut që në fillim dhe që arriti të grumbullonte 631 pikë është Ukraina.

Mbretëria e Bashkuar mori vendin e dytë, ndërsa Spanja u rendit e treta. Pjesën dërrmuese të votave Ukraina e mori nga publiku duke bërë kështu diferencën që Ukraina të “rrëmbente” çmimin e madh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img