Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

UEFA hedh shortin, TEUTA mëson kundërshtarin në Champions nëse kalon Sheriff Tiraspol, me fat durrsakët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

UEFA hodhi shortin për turin e dytë të Champions League. Në Nyon të Zvicrës, Teuta kampione e Shqipërisë mësoi se në rast kualifikimi ndaj Sheriff Tiraspol, do luajë me fituesin e Connah’s Nomads FC nga Uellsi ose Alkashert nga Armenia.

Dje durrsakët mësuan kundërshtarin në raundin e parë, me sfidat që do luhen në 6/7 korrik dhe 13/14 korrik. Nëse Djemtë e Detit kualifikohen me kampionët e Moldavisë, datat 20/21 dhe 27/28 korrik do jenë për raundin e dytë.

Në raundin e dytë hyjnë ekipe si Celtic, PSV Eindhoven, Galatasaray, Olympiacos dhe Crvena Zvezda.

2 8

Më shumë

spot_img
spot_img