Hapësire reklamuese

Aktualitet

Udhëzim i ri, MAS: Maturantët vetëm një lëndë me zgjedhje

Shkruar nga Newsbomb

Provimet e Maturës janë shumë të rëndësishme për  çdo nxënës, pasi me to vendoset dhe dega që do të zgjedhin për të studiuar.

Ministria e Arsimit ka vendosur që të gjithë maturantët që do t’u nënshtrohen provimeve të Maturës në vitin 2019 do të kenë mundësi zgjedhje edhe 3 lëndë të reja, si Histori Baleti, Histori Muzike dhe Histori Arti.

Udhëzimet nga MAS këtë vit u shpërndan më herët, në mënyrë që të lehtësojë zgjedhjet e studentëve të ardhshëm.

Pak kohë më parë, Ministria e Arsimit bëri të ditur lajmin se maturantët do të kenë mundësi të japin vetëm një provim me zgjedhje dhe jo dy siç ka qenë më herët.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese