Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

Udhëtonte me motoçikletë, 32 vjeçari përplaset nga makina dhe gjen vdekjen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 32 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e përplasjes nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Lushnje, ku shtetasi me iniciale E.K., 32 vjeç, banues në Gradishtë, është përplasur nga makina teksa po udhëtonte me motoçikletë.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarje dhe ka ndaluar drejtuesin e automjetit që shkaktoi aksidentin. I ndaluari është shtetasi Kadri Cenku, 26 vjeç.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

-Kadri Cenku, 26 vjeç, banues në Kukës.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datën 30.04.2016, rreth orës 23:40, në rrugën Lushnje-Fier, në afërsi të rotondos së Savrës, duke drejtuar mjetiun fuoristradë tip “VOLSVAGEN TUAREG”, me targë AB 394 K, ka përplasur një motorcikletë me drejtues shtetasin: -E.K, 32 vjeç, banues në Gradishtë, Lushnje, cili ka rënë në kanalin anësor dhe ka gjetur vdekjen.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga Neni 290 i Kodit Penal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img