Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Udhëtonte me dokumente të një personi tjetër, ndalohet i riu në Portin e Durrësit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 32-vjeçar është ndaluar në Portin e Durrësit pasi udhëtonte me dokumentet e një personi tjetër, që ishte i ngjashëm me të.

albsig

Bëhet fjalë për shtetasin F.E, të cilit iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale një leje qëndrimi italiane.

Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës

Më datë 24. 08. 2018, u kap shtetasi F. E., vjeç 32, pasi në SPKM Port, Durrës, iu gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale një leje qëndrimi italiane, në emër të një tjetër shtetasi, të cilën e përdorte duke shfrytëzuar ngjashmërinë, për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. Veprimet procedurale do të kryhen nga DVP, Durrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img