Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Udhëtonin drejt Britanisë të fshehur në anije, policia holandeze arreston 9 shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia holandeze ka arrestuar 9 shqiptarë, të cilët ishin fshehur në një anije dhe po udhëtonin drejt Britanisë së Madhe.

Sipas një zëdhënësi të policisë, efektivët u habitëm me mënyrën që shqiptarët kishin zgjedhur për të kaluar kufirin, pasi zakonisht emigrantët hipin në kamionë dhe udhëtojnë fshehurazi.

Shqiptarët ishin fshehur në kabinën e fjetjes, ndërkohë që policia ka arrestuar 2 kapitenët e anijes, Den Oever dhe Den Helder, të cilët po hetohen nëse janë pjesë e ndonjë rrjeti për trafikun e qënieve njerëzore.
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img