Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Udhëtoi me dokumenta false, dënohet shqiptari në Maltë: I bleva në…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është dënuar në Maltë pasi u kap duke udhëtuar me dokumenta false.

Gjatë marrjes në pyetje, ai tha se destinacioni i udhëtimit të tij ishte Manchesteri, në Britani të Madhe.

Ai pranoi se kishte blerë në Shqipëri për 1200 Euro tre dokumente të falsifikuara italiane. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, argumentoi se i bleu dokumentet e rreme për shkak se iu refuzua viza për të udhëtuar në Angli.

Prokuroria malteze tha se i akuzuari bashkëpunoi me policinë. Gjykata e dënoi atë me 18 muaj burgim dhe e pezulloi me 3 vite për të udhëtuar në Schengen. 

 

Më shumë

spot_img