Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
45 %
3.6kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Udhëtimi i rrezikshëm i adoleshentes, mbijetoi 22 ditë në det në ishujt Kanarie, spanjollët shpëtojnë 17-vjeçaren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 17-vjeçare nga Bregu i Fildishtë ka treguar për BBC historinë e saj të pabesueshme të shpëtimit, pasi kaloi tre javë në det.

Nga 59 pasagjerë, Aicha është një nga tre personat e vetëm që mbijetoi, duke u rikuperuar pas 10 ditësh në spital. Ngjarja ishte tragjedia më e madhe që përfshiu anijen e migrantëve në Ishujt Kanarie.

Aicha u largua nga qyteti i saj i lindjes në nëntor dhe udhëtoi për në Mauritania, ku u nis me anijen. Vetëm motra e saj e madhe i dinte planet e saj për të bërë një udhëtim të rrezikshëm.

Ajo u shpëtua nga një anëtar i ekuipazhit të Forcës Ajrore Spanjolle, me të cilin tani është ribashkuar.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img