Hapësire reklamuese

Politikë

Udhëheqësi i Emirateve të Bashkuara Arabe emëron djalin e tij si Princin e Kurorës, Rama e përshëndet: Urime!

Shkruar nga Newsbomb
Udhëheqësi i Emirateve të Bashkuara Arabe emëron djalin e

Kryeministri Edi Rama ka uruar udhëheqësin e Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, i cili ka caktuar djalin e tij si Princin e Kurorës.

Rama përshëndet përparimin dhe prosperitetin e vazhdueshëm “për kombin vëllazëror të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Udhëheqjen e tyre Vizionare”.

“Urimet më të sinqerta për Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan për emërimin e Sheikh Mansour bin Zayed si Zëvendëspresident të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khaled Bin Mohamed Bin Zayed Al Nahyan si Princin e Kurorës së Abu Dhabit, Sheikh Hazza Bin Zayed dhe Sheikh Bin Zayed si Zëvendës. Dab.Përfitoj të shpreh urimet e mia më të mira për përparim dhe prosperitet të vazhdueshëm për kombin vëllazëror të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Udhëheqjen e tyre Vizionare.”-shkruan Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese