Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Udhëheqësi çeçen i bën thirrje Zelenskyt të dorëzohet: Ky është paralajmërimi i fundit

Lajme të ngjashëm

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov, ka parajmëruar presidentin ukrainas, Volodomyr Zelensky që të dorëzohet. Ai ka thënë se ky është paralajëmërimi i fundit për Zelenskyn.

Përmes një mesazhi në rrjete sociale, Kadyrov i ka bërë thirrje Zelenskyt që të dorëzohet, duke shtuar se nëse “nuk del me duart lart dhe nuk njofton se po dorëzohet” atëherë , ai do të jetë gati të reagojë kundër tij.

Ndërkohë presidenti ukrainas ka deklaruar se beteja për të mbrojtur vendin e tij nuk do të ndalet dhe se ai do të qëndrojë krah popullit të tij në këtë luftë. 


Më shumë