Tirana
broken clouds
21 ° C
21 °
21 °
64 %
2.1kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
20 °
Sht
16 °
Die
18 °
E mërkurë, 12 Maj, 2021
spot_img

“Ua kaloi dhe Fino i vdekur o intelektualë byt*e”, Ismet Drishti tallet me rezultatin por Arben Skënderi i kthehet keq: Po je burrë hajde përballë se e sheh…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari Ismet Drishti ka ironizuar disa herë rezultatin e Bendjes Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit, mesa duket duke provokuar edhe reagimin e kandidatit të kësaj force Arben Skënderi, i cili i kthehet keq në postim në Facebook.

Në disa statuse njëra pas tjetrës, Drishti ironizon duke thënë se “Astrit Patozi u zgjodh administrator pallati”, kjo pasi votat e tij nuk i kalojnë një mijë.

Por për Arben Skënderin, Drishti e ka kaluar cakun kur ka nisur ta ofendojë personalisht teksa e quan edhe “intelektual i bythës”.

Skënderi i është kthyer në komente duke e paralajmëruar të mos ofendojë dhe të mos i përmendë familjen.

Postimi i Ismet Drishtit:

Shkoni e gjeni azile ku te pleqeroni turpin! Turp! Gjeni vrime e fusni surreterit.

Intelektualët e bythës! Nga megallomani pordhac i mikluar në zyra qeverish Arben Skënderaj burrë e grua 92 vota Tiranë-Korçë, tek fëmija i llastuar Fabian Topollari e me radhë. Secili prej tyre ka vota më pak se Bashkim Fino i vdekur!

dghhrthj5rhj

Përgjigja në komente e Arben Skënderit:

Ismet drishti, qe ti te kesh nje mendim tendin mbi situate te caktuar dhe ta shprehesh publikisht me qytetari eshte e drejta jote.

Qe ti te fyesh e te anatemosh dike pa e njohur e me nje banalitet te pa shoq, kjo pervec se tregon veten tende e nivelin tend asgje tjeter nuk ben, por turpi eshte per ty, se je dhe burre ne moshe. Per pak protagonizem e ca like ne Facebook njeriu e permban pak veten.

Per sa i perket pjeses personale dhe familjes time, po te jesh burre dhe mos fshihesh pas nje ekrani celulari, eshte shume e thjeshte, eja perballe, me tako dhe e sheh sa intelektuar apo gje tjeter jam… e sqarojme bashke…!

Por TURP te kesh ti, se ne te kunder une te njoh mire, me mire sec kujton ti ne fakt…!

Merru dhe nje here me familjen time dhe do me gjesh!

fherherh4rh4h
spot_img

Më shumë

spot_img