Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Ua hedhin rojeve, arratisen 2 shqiptarë nga burgu i Trinithas

Lajme të ngjashëm

4 të dënuar, midis tyre dy shqiptarë u arratisën nga burgu i Trinithas në Greqi.

Arratisjes së dy shqiptarëve u janë bashkuar dhe dy të dënuar të tjerë; një shtetas algjerian dhe një maroken.

Gardianët e burgut vendosën alarmin në mëngjes, kur nisi procedura e verifikimit të burgosurve nëpër qeli. Ndërkohë mediat helene nuk japin informacione se kur ka ndodhur arratisja, ndërsa nuk publikohen as identitetet e 4 të dënuarve.

Jo më shumë se një muaj më parë ndodhi një tjetër arratisje në këtë burg, ku një i dënuar grek ia doli të dilte në liri.

Burgu i Trinithas shërben për të rehabilituar të dënuar, të cilët punojnë vullnetarisht në bujqësi.


Më shumë