Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

U zhduk një javë më parë, gjendet e reja shqiptare në Greqi (EMRI-FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

9c77d55392d2058d99300dd29985cfa9

Në këtë vigjilje Krishtlindjesh një lajm i mirë ka gëzuar familjen e Aurora Micit, vajzës shqiptare që u shpall e zhdukur në Greqi.

Që prej datës 17 dhjetor të këtij viti, 31-vjeçarja humbi gjurmët në Follorinë, ndërsa ditën e sotme është gjetur në Athinë.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se Shërbimi Social Shtetëror grek me anë të një telefonate u lajmërua se kishte parë një vajzë të ngjashme me shqiptaren në zonën Metaksurgio të Athinës.

Autoritetet greke dërguan një grup verifikimi dhe gjetën Aurora Micin, të cilën e dërguan në Selanik, pranë familjes së saj në Pilea.

Mici u zhduk teksa kthehej nga vendlindja për në banesën e saj, ndërkohë që kalimtari që sinjalizoi vendodhjen tha se shqiptarja ecte e përhumbur.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img