Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

U zgjodh deputet për herë të parë, ja cili është premtimi i parë i Klevis Balliut

spot_img

Lajme të ngjashëm

Me mbylljen e procesit të numërimit të votave në qarkun e Korçës, Partia Socialiste rezulton të ketë marrë 6 mandate deputetësh, Partia Demokratike 4 mandate, ndërsa LSI 1 mandat. Njëri nga deputetët që hyn për herë të parë në Kuvend është Klevis Balliu, i renditur i 4-ti në listën e PD-së në këtë qark. Një mesazhin e tij të parë pas zgjedhjeve Balliu shkruan se do te jëtë përherë një zë në mbështetje të banorëve të Pogradecit.

Mesazhi i plotë Klevis Balliut:

Të dashur pogradecarë! Ju falenderoj nga zemra për mbështetjen që më keni ofruar. Ndihem i privilegjuar dhe i nderuar që do të jem zëri juaj në Parlament. Ju garantoj se do të punoj me ndershmëri dhe përkushtim për secilin prej jush, për fshatrat dhe qytetin e Pogradecit.

Më shumë

spot_img