Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

U vranë gabimisht nga ushtria amerikane, SHBA shpërblim për të afërmit e viktimave në Kabul

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria amerikane ka ofruar kompensim financiar për të afërmit e 10 personave të vrarë gabimisht nga ushtria amerikane në një sulm me dron në kryeqytetin afgan, Kabul, në gusht.

Një punëtor ndihmës dhe nëntë anëtarë të familjes së tij, përfshirë shtatë fëmijë, vdiqën nga sulmi amerikan, i cili kishte synim të vriste një anëtar të ISIS.

Sulmi ndodhi disa ditë para tërheqjes së ushtrisë amerikane nga Afganistani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img