Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

U vra pasi la të fejuarën te prindërit e tij, del FOTO; ky është 27-vjeçari që u qëllua me 10 plumba në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

c53c849bd35d847a35888a9a47aba442

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në orën 21:00 në aksin rrugor Orikum-Llogara në Dukat-Fushë të Vlorës.

Mësohet se viktima Benjamin Bezhani (Bezhanaj) u qëllua me disa plumba teksa ishte në makinën e tij, pasi kishte çuar të fejuarën tek prindërit.

Policia u njoftua pas një telefonate nga një qytetar që kishte konstatuar makinën e braktisur anës rrugës, dhe më pas një trup të pajetë brenda saj.

Policia ka ngritur postblloqe në pika kyce për të bërë të mundur kapjen e autorit/autorëve.

Nuk dihet se cili ka qenë shkaku i këtij atentati, por bëhet me dije se 27-vjeçari Benjamin Bezhani më herët ka qenë i dënuar në Itali.

128645768_220036832821817_2443411628088285205_n.jpg

Njoftimi i Policisë Vlorë:

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Më shumë

spot_img