Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

U vra nga RENEA, zbulohet e kaluara kriminale e ekstremistit grek

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të tjera detaje mësohen për 35-vjeçarin grek Konstandinos Kaçifa.

Mediat greke raportojnë se Kaçifa ka lindur në Bularat dhe ka jetuar në Athinë.

Sipas mediave të shtetit fqinj, 35-vjeçari rezulton si person me precedentë penalë në Greqi.

Kaçifa është arrestuar nga policia greke në vitin 2009 në Halandri, në periferi të Athinës.

Ekstremisti është kapur me rreth 1 kilogram hashash, ndërsa Prokuroria e ka dënuar për akuzën e trafikut të drogës si dhe si pjesëtar të një organizate kriminale.

Kujtojmë se 35-vjeçari u vra gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA, pasi po përpiqeshin ta arrestonin.

Kaçifa hapi zjarr mëngjesin e djeshëm gjatë festës së ceremonisë së varrimit të ushtarëve grekë të rënë në luftë në fshatin Bularat të Gjirokastrës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img