Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

U vra nga polici, presidenti Meta shkon për vizitë në familjen e Klodian Rashës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

51116c8ca69c4972d7d0dc2285b6436f

Presidenti Ilir Meta ka qenë për një vizitë në familjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u vra nga polici Nevaldo Hajdaraj.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi në 8 dhjetor në zonën e Laprakës, ku 25-vjeçari u qëllua për vdekje nga polici, pasi kishte shkelur orën policore.

Mësohet se Presidenti Meta është pritur nga babai dhe nëna e Klodianit, si dhe të afërm të tjerë të tyre.

Familjarët kanë thënë se Meta ka preferuar që të shkojë në familjen e tyre për ngushëllim. Ata janë shprehur se Presidenti nuk ka dashur që kjo vizitë të politizohej.

Më shumë

spot_img
spot_img