Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

U vra në pikë të mëngjesit, Fatbardh Lici i përfshirë në vrasjen e të burgosurit, ja për kë bëhet fjalë (EMRI-NGJARJA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë ndodhi këtë mëngjes në qytetin e Shkodrës, ku është vrarë me armë zjarri shtetasi Fatbardh Lici.

albsig

Ende nuk dihen motivet e vrasjes së 53-vjeçarit.

Lici dyshohet se ka qenë i përfshirë në një vrasje në vitin 2011. Bëhet fjalë për vrasjen e shtetasit Astrit Kurmemaj, 45-vjeç, i cili ishte i dënuar për vrasje por kishte dalë me leje nga burgu i Shënkollit.

Astrit Kurmemaj, 45 vjeç, po kthehej në shtëpi, kur në një rrugicë të lagjes “Kiras” e prisnin atentatorët.

Për policinë, e vetmja pistë mbeti ajo e gjakmarrjes, pas përfshirjes së emrit të Kurmemajt në dy vrasje: e para në atë të Genc Muçës, për të cilën mori pafajësinë, dhe ajo e kushëririt të viktimës, Luan Muça, për të cilën ishte duke kryer dënimin me 14 vjet burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img