Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U vra me breshëri kallashnikovi në mes të Vlorës, biznesmeni Birçaj bashkë me vëllanë rrahën ish-juristin e Hipotekës në 2010 (ARSYEJA-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të tjera detaje bëhen me dije lidhur me ngjarjen e sotme që tronditi qytetin e Vlorës.

Mësohet se 40-vjeçari Bledar Birçaj që u ekzekutua me breshëri kallashnikovi në mes të qytetit në 21 dhjetor 2010 së bashku me të vëllanë Elton Birçaj rrahën ish-juristin e Hipotekës së Vlorës, shtetasin me iniciale F.H, raportojnë burime për mediat.

Shkak i kësaj ngjarje është bërë, problemet që ata kanë pasur me dokumentacionin në një pronë që ndodhet në qytetin e Vlorës. Për atë ndodhi vite më parë dy vëllezërit u proceduan në gjendje të lirë.

Më pas Birçaj, është arrestuar dhe në 27 janar 2011 nga policia dhe prokuroria e Vlorës pasi dyshohej për kryerjen e veprës penale të “Vrasjes me paramendim” e kryer në bashkëpunim mbetur në tentativë; “prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve luftarake dhe municioneve”; si dhe “Shkatërrim prone”.

Ai ka qëndruar fillimisht në burg në masën e arrestit në burg 45 ditor dhe më pas në 9 mars 2011, gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Në fund të procesit ai kishte përfituar dhe dëmshpërblim për shkak të akuzës së padrejtë, shkruan Newsbomb.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img