Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

U vlerësua nga DASH si “Kampion Kundër Korrupsionit” shefja e ONM-së përgëzon Dvoranin: Urime! Do u mbështesim në sistemin e drejtësisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f8febf4cb02c685bae7915eb1112b17b

Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz Calavera ka reaguar pas vlerësimit të Ardian Dvoranit nga Departamenti Amerikan i Shtetit si “Kampion Kundër Korrupsionit”. Në një postim në Twitter Calavera uron Dvoranin për përzgjedhjen si ‘kampion kundër korrupsionit’.

“Urime Ardian Dvoranit nga Shqipëria për përzgjedhjen si Kampion Kundër Korrupsionit!”, shkruan Calavera në Tëitter.

Më tej shefja e ONM-së shprehet se: “Guximi i qytetarëve dhe përfaqësuesve të institucioneve është thelbësor për përparimin në luftën kundër korrupsionit”, duke shtuar se do vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në sistemin e drejtësisë.

Postimi i plotë i Genoveva Ruiz Calavera:

“Urime!!! Guximi i qytetarëve dhe përfaqësuesve të institucioneve është thelbësor për përparimin në luftën kundër korrupsionit. Do të vazhdojë të mbështesë të forcojë shtetin e së drejtës, të çrrënjosë korrupsionin dhe të vendosë baza të begata për zhvillimin ekonomik.

Më shumë

spot_img
spot_img