Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

U vlerësua dje nga Departamenti Amerikan i Shtetit, Ardian Dvoranit i dorëzohet certifikata e çmimit “Kampion Kundër Korrupsionit”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7ba17fe1c046a79cadbea1982bd5c233

Ditën e djeshme gjyqtari Ardian Dvorani u vlerësua nga Departamenti Amerikan i Shtetit me çmimin “Kampion Kundër Korrupsionit”.

Ndërkohë ditën e sotme gjyqtarit Dvorani i është dorëzuar certifikata e çmimit, ndërsa foton e ka publikuar ambasada amerikane në Shqipëri.

Dvorani u vlerësua nga Administrata e presidentit Joe Biden si një person që ka luftuar fortë për transparencë, kundër korrupsionit dhe papërgjegjshmërisë në Shqipëri.

Njoftimi i ambasadës:

| Foto e Ditës | Sot, gjyqtari Ardian Dvorani mori certifikatën e tij të çmimit Kampion Kundër Korrupsionit, shpallur dje nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken. Nëpërmjet këtij Çmimi të sapokrijuar, Departamenti i Shtetit vlerësoi punën e guximshme të 12 avokatëve të luftës kundër korrupsionit nga e gjithë bota, përkushtimi i të cilëve për të mbrojtur transparencën, luftuar korrupsionin dhe siguruar llogaridhënie, ka mbrojtur bashkëqytetarët e tyre dhe ka ekspozuar keqbërjen. Gjyqtari Ardian Dvorani nga Shqipëria ishte një prej këtyre kampionëve. Departamenti i Shtetit e vlerësoi Dvoranin për punën e tij në zhvillimin e mekanizmave për të zvogëluar ndikimin politik dhe kriminal në sistemin e drejtësisë. Urime Ardian Dvoranit për përzgjedhjen si një Kampion Kundër Korrupsionit!

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img