Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

U vidhte lekë vajzave përmes “Ami Event”, 2 vite burg për të riun që denoncoi Ermal Mamaqi

spot_img

Lajme të ngjashëm

23 vjeçari Tedi Durishti i cili përdorte emrin e “Ami Event” për të mashtruar vajza të reja të cilave u merrte para në emër të këtij biznesi është dënuar me dy vite burg.

I riu shtirej si menaxher i biznesit të drejtuar nga Ami dhe Ermal Mamaqi ddhe u premtonte vajzave se do i angazhonte në agjencinë e modeleve.

Ai kishte mashtruar tre shtetase: A. Hida, M. Hoxha, L. Duka, të cilat për t’u bërë pjesë i kanë paguar një shumë prej 1 milion e 50 mijë lekë të vjetra.

Arrestimi dhe gjykimi i tij erdhi pas denoncimit që i bëri vetë aktori Ermal Mamaqi.

Lexo edhe: Ermal Mamaqi denoncon “menaxherin” e Ami Event, u vidhte lekë vajzave

Më shumë

spot_img