Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

U vetëvar me çarçaf në burg se vodhi 12 mijë lekë të vjetra, gruaja e Bilbil Hasanit nis betejën me drejtësinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e1b031feb660c04e0461b4f1549bbbac

Bilbil Hasani, 43-vjeçari nga Kukësi u gjet i varur me çarçaf në shkurt të 2020 në qelinë e burgut 313. Babai i 4 fëmijëve u arrestua në 2019 pasi u akuzua se vodhi 12 mijë lekë të vjetra.

Gjykata e Tiranës kërkoi hetimin e stafit të të paraburgimit te 313-ës për shpërdorim detyre, teksa tashmë Prokuroria e Durrësit nuk i ka nisur hetimet.

Sakaq, gruaja e Bilbil Hasanit, Mirjeta Hasani ka apeluar vendimin e Prokurorisë, duke nisur kështu betejën ligjore me drejtësinë. Avokati i saj nëpërmjet një deklarate pas përfundimit të seancës gjyqësore tha se është rivrarë për së dyti shtetasi Bilbil Hsani, pasi prokurori dhe gjykatësi i çështjes kanë vendosur mbylljen e çështjes.

Avokati mbrojtës tha se do të denoncojë pranë autoriteteve prokurorin e çështjes Afrim Shehu dhe gjykatësin Petraq Curi për vendimin e dhënë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img