Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U vendosën në lista më shumë emra seç duhej, Spahiu nga Gjermania ironizon Bashën dhe kandidatët: O Zot sa budallenj ka ai vend! Votoni nr.202

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ef14d027b6263249d8311a3cd11a4ec3

KQZ i ktheu PD-së për rikorigjim listat e kandidatëve për deputetë pasi ishin vendosur më shumë emra seç lejonte ligji madje u hasën edhe probleme të tjera me gjeneralitetet.

PD i dërgoi në KQZ, por sërish iu kthyen pasi sërish kishte mbingarkim të emrave të kandidatëve për deputetë. Sot u aprovua përfundimisht lista e PD pasi KQZ i ktheu 78 kandidatë.

Lidhur me këtë ka reaguar me ironi edhe juristi i njohur Kreshnik Spahiu. Nuk kanë munguar ofendimet ndaj tij kur thotë se “Shqipëria ka kaq shumë idiotë që mashtrohen nga Basha”, me idenë se po i fut në lista që ata të investojnë për fushatën.

Shënimi i plotë

“Mashtrues lind, nuk bëhesh”

Aq shumë gënjen dhe premton Lulzim Basha sa ka dërguar 218 emra për deputet, nga 140 që lejon kushtetuta. KQZ që drejtohet nga opozita sapo i s’kualifikoi.

Basha Ka gjet 78 idot dhe i ka gënjyer që do jeni në lista për kandidat prandaj luftoni dhe financoni, ndërkohë që ligji nuk lejon mbi limitet rajonale. (PSH: Hasan Hyseni i 45 në Tiranë, ndërkohë që Tirana ka 36 deputet)

O Zot sa budallenj, ka ai vend.

Më vjen keq se ju shkuan dhe posterat kot, me foto duke buzëqeshur në facebook. Voto Nr: 202

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img