Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
1.5kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U vaksinua me AstraZeneca, 35-vjeçari në Greqi pëson dy herë trombozë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 35-vjeçar, i cili mori dozën e vaksinës anti-Covid të AstraZeneca ka pësuar trombozë. Ngjarja ka ndodhur në Greqi dhe sipas drejtorit të Spitalit të Përgjithshëm Universitar të Heraklionit, Geroge Chalkiadakis 35-vjeçari është dërguar në sallën e operimit për herë të dytë.

Kjo është hera e dytë që 35-vjeçari pëson trombozë që pas marrjes së vaksinës AstraZeneca. Herën e parë gjendja e tij u përkeqësua prandaj dhe mjekët u detyruan të kryejnë ndërhyrje kirurgjikale ku fatmirësisht gjendja e 35-vjeçarit u stabilizua.

Mirëpo, sipas mjekut pas ekzaminimeve të bëra burri kishte shfaqur simptoma shqetësuese përsëri ku më pas pësoi sërish trombozë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img