Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

U tundua nga paratë dhe fshehu shqiptarët në bagazhin e makinës, BURG për 53-vjeçaren britanike

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

83e9497b94db82a50796b448815ced0b

Policia e Anglisë ka vënë në pranga një shtetase britranike, e cila u kap në flagrancë teksa po transportonte tre shqiptarë si klandestinë në Britani.

Jackie Willis, 53 vjeç, nga Londra Perëndimore i kishte fshehur emigrantët shqiptarë në bagazhin e makinës së saj dhe po përpiqej t’i kalonte nga nga Calais, në Dover, me destinacion final Eurotunnel-in.

Avokatja e saj deklaroi se Willit i ishin ofruar 3,000 paund nga secili prej tyre dhe shuma e majme e kishte tërhequr drejt aktit të paligjshëm.

Sipas ‘Te Sun’, 53 vjeçarja mbante postin e menaxheres së lartë në një firmë hotelerie.

Ajo u dënua me gjashtë muaj heqje lirie dhe u pa duke qarë teksa la dyert e Gjykatës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img