Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

“U tha u bë”, Rama firmos URDHRIN e menjëhershëm: Shtyhet me 3 muaj afati i kredive, për bizneset dhe individët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6fd557a64a6ef4c4417a8838a83d6adf

Kryeministri Rama ka publikuar pak më parë urdhrin e qeverisë që i detyron të gjitha bankat dhe institucionet e tjera kredidhënëse që të marrin masa për shtyrjen me tre muaj të kësteve të kredisë.

 

“U THA U BË!

-SAPO E FIRMOSA PO JU’A ÇOJ PËRPARA SE SA TË PROTOKOLLOHET PAS PAK MINUTASH, TË GJITHË ATYRE QË KANË NJË BIZNES DHE JANË NË HALL ME BANKAT PËR SHKAK TË LUFTËS.

-JU LUTEM TË GJITHËVE MIQ, KINI BESIM DHE BËNI DURIM”, shkruan Rama, ndërsa publikon dhe urdhrin, i cili hyn në fuqi menjëherë.

Afati i shtyrjes së kësteve të kredisë është deri më datë 31.05.2020, për biznesët dhe individët.

89906099_10157535728261523_8611155823546073088_n_copy.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img