Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

U tha se ishte 90% efektive, Universiteti i Oksfordit bën deklaratën e bujshme: Kemi dështuar!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vaksina kandidate për të luftuar koronavirusin AstraZeneca, e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, në bashkëpunim me IRBM dhe Pomezia, ka nevojë për studime të mëtejshme.  

albsig

Lajmi u dha nga Pascal Sorio, numri një i shoqërisë farmaceutike prodhuese që është partnere në këtë projekt.

AstraZeneca dhe Universiteti i Oksfordit pohuan se vaksina është 90% efektive, por nga testet e bëra tek 23 mijë vullnetarë vunë re se kishte probleme dhe se shifra ishte e rrejshme.

Një lajm i keq ky për kompaninë farmaucentike, por njëkohësisht edhe për njerëzimin që beson fort te vaksina për t’i shpëtuar virusit që ka kapluar botën prej thuajse 1 viti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img