Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

U tërhoq nga gara për Bashkinë e Kavajës, Shehi shprehet i vendosur: Jam i habitur, por do rikandodoj sërish

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ditë pasi u tërhoq nga gara për kreun e Bashkisë Kavajë, kandidati i Partisë Socialiste, Klodian Shehi shprehet i habitur nga vendimi i Ramës për tërheqjen nga zgjedhhet, por edhe i vendour njëkohësisht. Vendimin e Ramës, Shehi u shpreh se e ka mësuar teksa festonte përmbylljen e fushatës.

Megjithatë, kryebashkiaku në detyrë, në një intervistë për News 24 shprehet i bindur për një rikandidim të dytë nga Partia Socialiste nisur nga mbështetja që gëzon nga kryeministri dhe ministri Ahmetaj që është edhe koordinator i PS-­së së Kavajës.

“Do të rikandidoj sërish. Kam mbështetjen e bazës dhe të kryeministrit. Jam ende i habitur për vendimin e tërheqjes nga gara, por i besoj kryeministrit dhe arsyeve të tërheqjes dhe jam gati të përballem me çdo kandidat të opozitës”,­ thotë ai.

Më shumë

spot_img