Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

U skualifikuan nga lista e përfituesve të grantit për rindërtimin, 150 qytetarë protestë para Bashkisë së Durrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8ef3eafdd6e76502ef8e010a194afc37

Rreth 150 qytetarë të Durrësit janë mbledhur të protestojnë para bashkisë mëngjesin e sotëm, për shkak se janë skualifikuar nga Këshilli Bashkiak për të marrë dëmshpërblimin nga granti i rindërtimit për shkak të tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar.

Qytetarët kërkojnë që t’iu njihen dëmet sipas listave DS1, DS 2 dhe DS3 pasi pretendojnë se i kanë dokumentet e rregullta sa i përket banesave të tyre të dëmtuara nga tërmeti.

Ditën e premte Këshilli Bashkiak miratoi listën me 6257 qytetarë të Durrësit që do të përfitojnë grantin e rindërtimit.

Bashkia njoftoi se të gjithë ata persona që nuk u kualifikuan për të përfituar grantin për rikonstruksion, kanë të drejtë të bëjnë anikimim brenda 7 ditëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img