Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

U shpallën “non grata” pasi rrezikojnë sigurinë kombëtare, dy zyrtarët rusë largohen nga Kosova (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy zyrtarët rusë të shpallur “non grata” nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës kanë lënë territorin e Kosovës sot.

Mediet në Kosovë shkruajnë se Denis Vengerskii dhe Alexey Kryvosheev, janë dy personat që janë identifikuar nga institucionet e lartë në Kosovë, më konkretisht nga Agjencia Kosovare e Intelegjencës, pasi veprimtaria e tyre është cenuese për sigurinë kombëtare.

Ndërsa Kryvosheev nuk e ka për herë të parë që është shpallur person “non grata”.

Ai edhe nga autoritetet shqiptare është shpallur i papranueshëm, pasi në janar të këtij vazhdimisht ka thyer masat anti-Covid në Shqipëri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img