Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

U shoqërua nga Policia se po filmonte, reagon gazetari: Donin të pengonin pasqyrimin e të vërtetës

spot_img

Lajme të ngjashëm

0800855be3d67800faae50bb7b925b56

Gazetari Elvis Hila reagon pas shoqërimit në Polici teksa ishte në krye të detyrës, duke filmuar shembjen e objekteve në plazhin e Shëngjinit nga IKMT.

Hila thotë se shoqërimi i tij ëhstë bërë për të mos lejuar pasqyrimin e të vërtetës.

“Incidenti me Policinë, teksa po raportoja për aksionin e IKMT-së në Shëngjin, kishte për qëllim pengimin e pasqyrimit të së vërtetëës. Por ju garantoj se veprime të tilla më bëjën më të fortë në përmbushje të misionit tim si gazetar. Falenderoj të gjithë kolegët dhe miqtë për mbëhstetjen”, shkruan gazetari Elvis Hila.

VIDEO: Momenti i shoqërimit të gazetarit Elvis Hila nga Policia

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img