Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

U shoqërua në Polici në mes të natës, lirohet pas marrjes në pyetje ish-drejtoi i Aviacionit Civil

spot_img

Lajme të ngjashëm

Petrit Sulaj, ish-drejtori i Aviacionit Civil është liruar pas shoqërimit dhe marrjes në pyetje nga Policia e Tiranës, mbrëmjen e djeshme.

Sulaj është shoqëruar pas grevës së kontrollorëve të AlbControl, pasi numri i tij i telefonit ka dalë në mesazhet e kontrollorëve me njëri-tjetrin. Nga hetimi i nisur nga Prokuroria e Tiranës për këtë ngjarje, ka dalë dhe emri i ish-drejtorit të Aviacionit.

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme ai është shoqëruar në Polici dhe është marrë në pyetje, për mesazhet ku ai përmendet nga kontrollorët, dhe sot mësohet se është lënë i lirë.

3 kontrollorë janë arrestuar nga Policia për grevën e Rinasit pasi dyshohet se janë organizatorë dhe akuzohen për veprën penale “Shpërdorim i detyrës”, ndërsa hetimet vazhdojnë ende.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img