U shmang një katastrofë edhe më e madhe në Francë, detajet tronditëse mbi kamionin e tmerrit

Publikuar tek: bota, më 08:04 15-07-2016 U shmang një katastrofë edhe më e madhe në Francë, detajet tronditëse mbi kamionin e tmerrit

Një tragjedi e madhe që mund të shndërrohej në katastrofë. Të dhënat më të fundit nga AFP thonë se kamioni që shtypi turmën e njerëzve në Nicë të Francës duke lënë të vdekur 84 persona e plagosur mbi 150 të tjerë, ishte i ngarkuar me eksploziv dhe armë të rënda.

Por për fat të mirë, drejtuesi i kamionit, që dyshohet se ka qenë terrorist, u vra nga policia para se sasia e eksplozivit të shpërthente.

Kamioni ka ecur per gati 2 KM dhe sipas raportimeve të mediave lokale në vendngjarje  ka qenë me shpejtësi rreth 50 km/h.

Drejtuesi i tij bënte sa më shumë zig-zage të mundte me qëllim për të vrarë sa më shumë njerëz.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KUJDES NGA KËTO PAMJE/ Nuk është film, është masakra çnjerëzore mbrëmë në Francë (VIDEO)
Reagon Trump pas masakrës në Francë: Një tjetër sulm i tmerrshëm, situata sa vjen dhe po përkeqësohet »
Article Logic
Execution time: 0.0053601264953613
array(1) { ["section"]=> string(97) "u-shmang-nje-katastrofe-edhe-me-e-madhe-ne-france-detajet-tronditese-mbi-kamionin-e-tmerrit-46659" }