Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

U shkarkuan 6 policë që tentuan të fusin drogë, Gjonaj vizitë blic në burgun e Shënkollit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka bërë një vizitë blic në burgun e Shënkollit, ku u shkarkuan ditën e djeshme 6 punonjës policie.

albsig

Mësohet se ka qenë pikërisht kjo arsyeja e vizitës së Gjonajt, ndërkohë ministrja ka theksuar se shkeljet nuk do të tolerohen.

‘Lufta kundër korrupsionit, rritja e cilësisë së trajtimit të të paraburgosurve dhe të burgosurve do të jenë temat primare në sistemin penitenciar’, është shprehur Gjonaj.

Kujtojmë se efektivët Alfred Noka, Agostin Maka, Arben Biba, Sajmir Frroku  u shkarkuan pasi dyshohet se thyen rregullat e sigurisë dhe tentuan të fusnin drogë brenda ambjenteve të burgut  përmes ushqimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img