Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

U shkarkua si kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Kushtetuesja cakton seancën për Zef Hilën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9073b581b7e9393e8e37f7a480231675

Gjykata Kushtetuese ka caktuar seancën me 6 prill për Zef Hilën, pasi u shkarkua nga detyra e kryetarit të Bashkisë së Vaut të Dejës.

Kujtojmë se Zef Hila u shkarkua nga kryeministri Edi Rama nga posti i kryetarit të Bashkisë pas djegies së KZAZ në Bushat në vitin 2019.

“06 Prill, 2021. KërkuesZef Hila, Seancë Plenare. Për shkak të situatës dhe rregullave në fuqi të shkaktuara nga Covid-19, zhvillimi i seancës plenare do të kryhet pa praninë e publikutSubjekti i interesuarKëshilli MinistraveObjektiShfuqizimi, si i papajtueshëm me Kushtetutën, i vendimit të Këshillit të Ministrave nr.445, datë 28.06.2019 “Për shkarkimin nga detyra të Kryetarit të Bashkisë Vau i Dejës, z. Zef Hila”Ora10:00”,- thuhet në njoftim.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img