Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

U shkarkua se shkeli etikën në punë, Gjykata vendos për fatin e mjekut Ilir Allkja: Vendim i paligjshëm

Lajme të ngjashëm

Gjykata e ka cilësuar si të paligjshme vendimin për shkarkimin e mjekut të Urgjencës Kombëtare pranë QSUT-së, Ilir Allkja.

Allkja u shkarkua nga detyra më dhjetor të 2020 për shkak të shkeljes së etikës në punë. Gjatë periudhës së pandemisë mjeku Allkja në shumë raste denonconte kushtet ku stafi mjekësor ishin të detyruar të punonin.

Në njoftimin e bërë asoj kohe mjeku u shkarkua pasi shpërndante dhe informacione të rreme në rrjetet sociale për pandeminë.

Më shumë