Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

U shkarkua me 104 vota pro, vjen reagimi i parë i Ilir Metës dhe tallet me deputetin: Ju uroj një pasdite të qetë me këtë thënie frymëzuese

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti në detyrë i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta sapo ka reaguar për herë të parë pas shkarkimit të tij nga Kuvendi, me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim.

Kreu i Shtetit ka publikuar në facebook momentin kur në Kuvend foli deputeti Selami Jenisheri. Ai u ngatërrua dhe tha se “do i dalim zot nipërve dhe mbesave tonë pensionistë”.

Meta duket i pashqetësuar nga vendimi i parlamentit, duke lënë të kuptohet me postimin e tij se deputetët që kanë votuar për shkarkimin e tij, pra deputetët që e përbëjnë kuvendin, nuk janë në nivelin e duhur.

Selami Jenisheri tha sot në Kuvend se Meta ka shkelur rëndë kushtetutën dhe disa nene të saj.

Më shumë

spot_img
spot_img