Hapësire reklamuese

Bota

U shfaq e dehur dhe duke festuar me miqtë, kryeministrja e Finlandës bën testin e drogës: Në adoleshencë...

Shkruar nga Newsbomb
U shfaq e dehur dhe duke festuar me miqtë, kryeministrja e Finlandës

Kryeministrja e Finlandës ka thënë se ajo ka bërë një testin e drogës, pasi u shfaq në nëj video duke kërcyer dhe festuar me miqtë e saj, përfshirë dh kolegë deputetë.

Sanna Marin, u kritikua këtë javë pasi një video e publikuar tregonte 36 vjeçaren duke festuar me disa politikanë dh më pas kritikuesit thanë se ajo duhet t’i nënshtrohej testit të drogës.

Në një konferencë shtypi këtë premte, kryeministrja Marin tha se ajo bëri testin që iu kërkua sot, ndërsa rezultatet priten të dalin javën e ardhshme.

Marin mohoi sërish që  ajo të ketë marrë narkotikë gjatë festës me miqtë.

“Nuk kam bërë asgjë të paligjshme”, tha ajo në konferencën për shtyp të së premtes në Helsinki.

“Edhe në vitet e adoleshencës nuk kam përdorur asnjë lloj droge”, tha zonja Marin, duke shtuar se ajo bëri testin e drogës për të zbutur çdo shqetësim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese