Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

U shëruan nga COVID-19, mjekët e Wuhanit tregojnë ndryshimet në trupin e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy mjekë kinezë të shëruar nga koronavirusi, kanë treguar ndryshimet që ndodhën në lëkurën e tyre gjatë kohës që ishin të shtruar në spital.

Doktorët Yi Fan dhe Hu Weifeng, të dy 42 vjeçarë, u infektuan me koronavirusin e ri ndërsa mjekonin pacientët në spitalin qendror të Ëuhanit në janar.

ata thanë se lëkura e tyre kishte filluar të merrte ngjyrë të errët, ndërsa mendohet se kjo mund të ketë ardhur nga mosbalancimi hormonal si pasojë e dëmtimit të mëlçisë nga virusi.

Doktorët Yi dhe Hu janë kolegë të doktorit Li Wenliang, i cili u dënua për dhënien e alarmit për virusin dhe më pas ndërroi jetë në 7 shkurt. Të dy mjekët u infektuan me koronavirus në 18 janar.

Ata u shtruan në spitalin e mushkërive në Wuhan dhe më pas u trasferuan në spitalin “Zhongfa Xincheng” në Tongji.

Kardiologu Yi arriti t’i mbijetonte koronavirusit pasi doktorët e lidhën me një makineri të quajtur Ecmo për 39 ditë, që ndihmoi për ta mbajtur në jetë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img