Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

U rizgjodh President i Francës, Nikolla uron Macron: Kjo është një fitore për Francën, BE dhe të gjitha vendeve që aspirojnë integrimin evropian

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar për fitoren presidentin e Francës, Emmanuel Macron, i cili u rizgjodh për herë të dytë në krye të shtetit.

Nikolla shkruan se rizgjedhja e Macron është fitore për Francën dhe për Bashkimin Evropain.

albsig

Ndër të tjera ajo shkruan se kjo fitorja e tij është një triumf i shpresave për progres, paqe e bashkëjetesë midis kombeve, racave, komuniteteve, besimeve fetare e qytetërimeve.

“Rizgjedhja e Emmanuel Macron President i Republikës Franceze është një fitore e Francës dhe Bashkimit Europain  dhe e te gjitha vendeve që aspirojnë integrimin evropian dhe evro-atlantik.

Është një triumf i shpresave për progres, paqe e bashkëjetesë midis kombeve, racave, komuniteteve, besimeve fetare e qytetërimeve” shkruan Nikolla.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img