Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

U raportua për të shtëna me armë në Peqin, policia qetëson qytetarët: Ishin fishekzjarre nga një drekë familjare

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

05a6eea1d8d86f730d5343e969c4fc0c

Ditën e sotme nga mediat online është raportuar për të shtëna me armë në fshatin Pajovë të Peqinit.

Policia e Shtetit ka reaguar për këtë lajm, duke sqaruar se nuk kanë qenë të shtëna por fishekzjarre të hedhura në banësën e një personi gjatë një dreke familjare me numër të kufizuar personash.

“Në lidhje me një lajm të publikuar në disa media online se në fshatin Pajovë, në një lokal gjatë një cermonie është qëlluar me armë zjarri në ajër, sqarojmë se:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Peqin, menjëherë kanë kryer të gjitha verifikimet. Gjatë kontrolleve rezultoi se në banesën e një shtetasi, në Pajovë, në një drekë familjare me numer te kufizuar personesh, janë hedhur fishekzjarre.

DVP Elbasan kërkon mirëkuptimin e medias që të mos publikojnë lajme të pakonfirmuara dhe fton qytetarët që të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital apo në numrin pa pagesë 112, duke u siguruar anonimatin dhe reagim të shpejtë e të paanshëm, kundrejt atyre që shkelin ligjin dhe cenojnë jetën e qytetarëve”, thuhet në njoftimin e policisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img