Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘U raftë SIDA, kanceri dhe Covid-i atyre që s’më votojnë’, SHOKON kandidati për deputet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

75dc96e1de50c0114b7fc74a53f52a62

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Haki Morina ka mallkuar të gjithë ata që nuk e votuan për të zënë një vend në Kuvend.

“Ata që (pa ua kërkuar) ma kanë premtu votën, e s’ma kanë dhënë, ju raftë Covid-19”,- ka thënë ai.

Ai e fshiu statusin menjëherë pasi pati reagime të shumta negative. Pastaj përmes një postimi tjetër në rrjetet sociale ai ka sqaruar deklaratën e tij.

Ai ka shkruar se këtë mallkim e ka pasur për “ata që vullnetarisht janë lajmëruar për të më votuar, por edhe lobuar, dhe në fund se kanë dhënë as votën e tyre”.

Në një intervistë për Klan Kosova, Morina tha se këtë koment e ka bërë në formë shakaje për miqtë e tij të rrjetit social dhe jo për opinionin e gjerë.

“Unë shpesh bëj statuse me doza të larta të sarkazmi për të goditur një fenomen dhe t’i bëjë shokët e mi të qeshin sepse ata e dinë që nuk është forma ime e komunikimit. Ata e dinë që unë nuk jam njeri që ja dëshiroj dikujt COVID-19 apo kancerin”. Unë nuk e kam bërë atë status për publikun e gjerë, por vetëm për miqtë e mi. Nuk më ka shkuar mendja që do të ekzagjerohet në këtë mënyrë kaq mizore.

Ju kam drejtuar mashtruesve, por jo votuesve siç është keqinterpretuar kinse unë i kam mallkuar ata. Në këtë rast ju kam drejtuar vetëm disa individëve që pa ua kërkuar, kanë premtuar përkrahje. E para është që një individ që më njoftoi se se do votonte për mua, por kur është parë vendvotimi i tij nuk kishte asnjë votë”,- tha ai.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img